Jaro Baška

Predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja

Ľudia o mne hovoria, že som lokálpatriot. Milovať svoj kraj je pre mňa normálne. Narodil som sa tu a vyrastal, chodil som tu do školy, začal som tu svoju kariéru a dodnes tu pracujem, založil som si tu rodinu a vychoval som tu 3 deti, prešiel som na bicykli každú jednu obec… To sa bez lásky ku kraju robiť nedá.

Je mi cťou, že môžem pomáhať rozvíjať Trenčiansky kraj. Podľa organizácie Transparency International Slovensko sme najtransparentnejšie riadená župa – a to tretí rok po sebe. Dostali sme známku A+, najlepšiu z celej krajiny. Je to zásluha celého kolektívu župy, ktorý každý deň pracuje, aby sa nám všetkým žilo lepšie. Som im za to vďačný, pretože pred rokmi, než som nastúpil na pozíciu župana, bol Trenčín najhorší zo všetkých krajov.

V mnohom sa však stále môžeme zlepšiť – všetci čelíme novým a nečakaným výzvam. Svet sa neustále mení a my nesmieme zaspať na vavrínoch. Naši mladí potrebujú dostatok príležitostí na prácu a slušné bývanie, naši seniori si zaslúžia čisté a moderné nemocnice. Všetci potrebujeme upravené cesty a príjemný priestor pre život.

Rozhodol som sa svoje skúsenosti ponúknuť aj v nasledujúcich voľbách. Trenčiansky kraj nosím so sebou na chlopni saka. Mám ho tak symbolicky neustále blízko srdca, aj keď som práve ďaleko od domova. Budem vďačný, ak mi dovolíte ďalej vám slúžiť.

V tridsiatkach či v daždi – uvidíte ma aj s kolegami na bicykloch. Zastavíme sa na kus reči a radi si vypočujeme, čo vás teší a ťaží.

Teším sa na stretnutie s vami aj vo vašej obci :)